Filmy łódź (miasto)

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje łódź (miasto). Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komisarz Alex jest polską wersją popularnej na całym świecie austriacko-włoskiej serii detektywistycznej Komisarz Rex. Akcja polskiej wersji filmu skupia się wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę sprawuje tam owczarek Alex, który pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki i jest dodatkową parą oczu i uszu dla swojego zespołu.
Sasza Załuska wraca do Polski z Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki. Niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Czy dzięki pomocy Załuskiej uda się ująć sprawcę i zakończyć śledztwo?
„Tfu! Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego” – wzdycha zmarły właśnie reżyser Adam Miauczyński. Leżąc w prosektorium, wspomina pechowe życie. Pasmo nieszczęść i porażek, idiotycznych zbiegów okoliczności i popisów nieudacznictwa – oto naprawdę… coś śmiesznego!


Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co, jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego (Edi – zdobywca ponad 30. prestiżowych nagród filmowych), to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?
W Łodzi żyje rodzina antysemitów. Mąż jest bezrobotny i biedny. Wierzy, że tylko prawdziwi Polacy mogą polepszyć sytuację w kraju. Jego cicha żona wierzy w to, co robi i mówi jej mąż, podczas gdy ich syn – przyszłość narodu – nienawidzi ludzi, którzy są inni niż on sam. Pewnego dnia, mąż dowiaduje się, że jego rodzice byli Żydami. Co więcej, daleki krewny z USA pozostawił po sobie fortunę do odziedziczenia. Aby zdobyć pieniądze bohater wraz ze swoją rodziną, muszą powrócić do korzeni. Ich świat staje na głowie…
II wojna światowa, hitlerowski obóz koncentracyjny w Łodzi. Tutaj trafia jedenastoletni Tadek Raniecki. Tak jak inne dzieci w obozie Tadek traktowany jest przez hitlerowców jak dorosły. Na porządku dziennym jest bicie, zmuszanie do katorżniczej pracy. Jednym z takich oprawców jest strażnik Augustyn, który Tadka traktuje ulgowo, gdyż zamierza go usynowić. Czy mu się uda?
Marek jest ślusarzem a jego szwagier strażnikiem, pracują w jednej z łódzkich fabryk: pierwszy jako ślusarz, drugi - strażnik. Nie narzekają na nadmiar pieniędzy. Marek przypadkowo czyta scenariusz filmu sensacyjnego, na postawie którego postanawia obrabować zakładową kasę pancerną. Szwagier zgadza się mu pomóc. Przygotowują się do napadu powielając wzór ze scenariusza. Czy im się uda?
Łódź. Po stłumieniu rewolucji 1905 roku Wert - dowódca bojówki PPS - przedostaje się do Niemiec. Za jego ucieczkę zostaje zdegradowany Jegor Jegorow - rosyjski śledczy, który poprzysiągł zemstę uciekinierowi. Rok 1910. Jegorowowi udaje mu się wyśledzić miejsce pobytu Werta. Postanawia zwabić go do Łodzi, aby zanim go zabije, złamać, upokorzyć i zastraszyć swego śmiertelnego wroga. Czy jego plan zemsty się powiedzie?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…